CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: siape_aku

Aku dan Hero... (masa untuk reveal name Hero ni after so many years)

siape_aku replied at 17-11-2021 01:24 AM
updates kisah si putih:

so daripada kakak si wheel...aku dapat cerita... si putih sudah sewa rumah  ...

hahahaha....

aku baru bace balik kisah si hitam dgn si putih n si Wheel ni...hahahaha....halah babinye aku rase ...... sebab ape?

si putih dah putus dengan si hitam! finally!!! alhamdulillah! tapi die kapel plak dgn si Wheel......hahahahaha...babi kan ????

fast sorward, mase kes si putih putus dgn si hitam, hari2 lah aku kena ngadap muke die...melayan die bercerita, curhat... so aku pon nasihat lah ape yg patut....antaranya "pegi mintak maaf dekat kawan2 yg kau buang sebab si Hitam tu"....so kawan2 yang aku maksudkan tu...si Wheel ni lah...dgn kakak die n family die.... sebab diorg mmg rapat...family rapat....

tapi something yang tak sedap sepanjang si putih berkawan dgn si hitam tu..... si putih dok mengutuk si Wheel, Si wheel kalo jumpe aku, mengutuk si putih...dan begitulah keadaan....aku ni dh jadi span......serap je la ape diorg cakap...cume aku xde la jadi batu api suruh diorg bergaduh lagi...aku selalu cakap "sampai bile korang nak bergaduh? pusing2 kite kat area sini jugak, balik2 jumpe muke itu jugak"....tapi mase ut masing2 berkeras....

so bile si putih tu dah putus secara rasmi dgn si hitam (itu pon ade gak die g jumpe si hitam tu, jumpe kat tepi jalan, menanigs2 berdua....alahai...mengalahkan hindustan..... letih aku layan kadang2), orang pertama yang si putih mintak maaf ialah si Wheel... so fas forward, dah berbaik lah...cume ayat die camni... "macam2 die burukkan aku, takkan tetibe aku nak berbaik cam dulu...die pon mcm perasan lawa sangat je...mcm lah aku nak kat die.." kate si Wheel kat aku... aku pon sengih je la yang mampu....aku cakap "aku x salahkan ko,kalo ko taknak maafkan die terus...aku tau ape bende die cakap pasal kau tapi  terpulang kat ko la..."

fast forward lagi, rupenye mereka rancak berbalas2 whatsapp.... bile aku tanye si putih,die ade conversation ke dgn si wheel, die cakap takde....kimek tol...menipu plak kan.... aku tak kisah lah... cume xyah lah tipu.... kalo ade, cakap je la ade...bukan nye aku marah pon... smpai lah satu hari kecoh sekejap, bile org kedai call aku ... dh la aku baru bangun tido dekat nak maghrib, kepala miong lagi... phone bunyi name org kedai...

org kedai: amy...barang ko dah siap...
aku: haa??? barang ape??
org kedai: barang ko la...da smpai kat kedai ni ha...meh la dtg amik...
aku: jappp....ko nak call sape ni ? aku xde order ape2....
org kedai: ikan ni....dh siap...meh datang amik...
aku: ikan ape weh???? aku xde order ape2 la..aku baru bangun tido...ko salah amy ke?
org kedai: (dengar die tanye kat husband die) ye, laki aku kate betul...untuk ko....
aku: jappp...ikan ape? kenape diehantar dekat ko kalo untuk aku?
org kedai: ntahh! die suruh aku bgi dekat kau.... si Wheel bagi...
aku: (jemmmm!!!! ape bende ni?) ko tggu jap la...aku tukar baju kang aku dtg kedai ko....
org kedai: okay...okay....

so aku pon g lah kedai tu jalan kaki...dekat je dari rumah aku...tmpt aku melepak dgn si putih lah kirenye... kerusi meja kedai tu jadi saksi bisu cerita2 si putih.... boleh kate hampir setiap hari muke kami menebeng kat kedai tu.... tgh berjaan, si putih call "jom lepak kedai..."...aku pon cakap la aku on the way ,rupenye si putih dh ade depan kedai, cume die dok dlm kete dgn anak2 die....

aku ni dgn mamai n miong yang masih bersisa... berjalan terus g kat org kedai tu....pastu si putih ni ikut belakang sket la..jauh sket sbb die uruskan anak die cranky kejap... aku pon tgk lah ape bende yg org kedai tu kate ikan untuk aku tu....pastu aku tgk....ikan siakap yang dah siap bermasak!!! siap ade mcm kerabu mangga....
aku tanye "ikan ni,si wheel order utk aku? aku tak paham satu bende pon ni kak, die order suruh ko masak ke camne?" .... "takkkk....ikan ni,die yang masak,die suruh aku bagi dekat kau...." pastu mase tu, si putih pon dh dekat dgn aku...tersengih2....

aku tanye die, "kenape wheel order ikan ni ea? aku dah x paham ni"... pastu si putih cakap, "DIE MASAK UNTUK KITA!" mase tu, baru aku dapat tangkap, yang sebenarnye, si Wheel nak masakkan untuk si putih, tapi sbb xnk nampak obvious sangat, die gune name aku, n tinggalkan bende tu kat kedai tmpt kitorg melepak...

aku agak bengang jugak sebenarnye...sbb status si wheel tu kan duda....then die tinggalkan ikan yang siap bermasak untuk aku, kang dah jadi bahan gossip org kat sini...last2 aku sound jugak setepek.... "lenkali nak buat ape2, bagitau lah aku dulu....nak gune name aku cmni...xde lah aku terbangang2 dgn org kedai tu..."

maka dari situ, aku dah tau, hubungan diorg bukan sekadar dh berbaik, tapi dah masuk fasa baru...agak jijik sebenarnye, kalo di ingat2 balik segala kutukan yang diorg berdua lempar untuk each other...but then "seswai lah korg bersama...sama2 mengata,last2 menjilat balik"

siape_aku replied at 23-2-2023 03:59 AM
mase ni aku nampak mcm budak lelaki tgh nganga mulut (die tarik tepi mulut die dgn tangan, biase bud ...

Tak dapat nampak

x reti camne nak letak arrow atas gmbr tu....

die macam nmpk bulatan mata, mulut ,....

sambungan kisah si putih dan Wheel....

fast forward, hubungan diorg ni x dapat restu daripada family wheel....sush jugak aku nak explain...sbb family wheel, berkawan rapat dgn family ex husband si putih,...hubungan diorg sangat complicated...

pernah aku tanye putih, lepas satu insiden dekat kedai,

mase tu kami tgh lepak, adik lelaki si Wheel datang, terajang meja yang kami tengah duduk!!!! die tendang dekat bucu yang aku duduk...habis aku 'mandi' teh o lemon ais...! seb baik ais,...kalao air panas ??? x ke haru? korg bergaduh adik beradik, orang lain plak kena kan??? sebabnye si wheel ni, suke burukkan family bile hal berkaitan dgn si putih ni....maksudnye sbb die nak menangkan si putih, die burukkan family die kt org lain...korang faham kan? (aku malas cerita detail sbb mcm boring kisah diorg ni..)
cume mase malam meja kena terajang tu, si wheel mandi dgn kuah sup, talapia masak cili api...dah la die pakai tshirt putih...habis baju die.... cume kami semua sempat bangun dari kerusi kecuali si putih sebab die bersila atas kerusi...

adik si wheel baling calculator kt si putih tapi tersasar, kena kat akak sorg lagi kt meja tu... aku risau kalao die pukul si putih je....tapi die x pukul, diorg bergasak adik beradik...bertumbuk kt tepi kedai tu...

so aku tanye putih "dh jadi mcm ni, kau nk teruskan ke? kau dah nampak betapa family die tak suke kat kau"...si putih diam...mcm biase...die tak tau ape yg die nak ....

cume tu la...sekarang diorg masih teruskan hubungan....wheel pon dah berbaik dgn adik beradik n mak ayah die...sbb cerita tentangan hebat dri family die, mmg kaw2 punye....sbb kalo aku kt tmpt putih, begitu skali penghinaan org dh bagi kt kite...x hingin aku dah....tapi serius aku tak tau ape dlm otak si putih ni...

yang x sedapnye...kisah buruk si putih dah dijaja dalam family wheel...makcik pakcik sedara die semua dah tau....sbb mak die dh geram...mak die nak semua org tau, bukan mak die saje2 taknak terima si putih tapi sebab perangai tak elok die yang tersebar....
sampai aku cakap kat kakak si wheel...

"aku mintak tolong sangat, korg jangan cerita lagi keburukan putih tu kat family korang...kesian die...cukup dh la kot.. aku mintak ni sebagai kawan, mcm kakak dgn adik, kite kenal bukan sehari dua"

tapi jawapan yang aku terima,

"ah takde....ape yang die buat kat aku, kat mak aku, kat arwah (arwah isteri wheel), ape die cakap pasal keluarga aku semua aku ingat mi....x sanggup aku org mcm tu jadi adik ipar aku"

yeap, dulu si putih dgn ex husband, wheel dgn arwah isteri die, mmg kawan rapat....kire 2 couple yang mmg org tau mmg rapat akan g mane same2....

yang aku kesalkan...selepas segala aku bagi nasihat, aku dengar luahan hati die,aku support die emosi n mentally, diorg bole tuduh aku sebagai informer dekat kakak si wheel....

eh please la...pegi mampus la korg nak bercinta tunggang terbalik pun, ade aku kesah ke??? x hingin aku nak amik tau...baik aku kopek bawang utk bisnes aku....dh ko sendiri upload gmbr ko g holiday kat ig, linked plak kat facebook....lepas tu, tuduh aku informer sbb kakak si wheel tau segala aktiviti diorg ??? tahik betol....

friendlist diorg mostly kawan2 sekolah kitorg yang link to each other....tibe2 name aku yg naik....babi kan??? kt situ lah yang aku kesal kan....so skang kalo diorg ajak lepak ke ape...mmg aku bagi excuse je,...aku sihat pon aku cakap aku sakit perut la...aku nak masak la... aku nak g rumah sedara la...selagi ade excuse....mmg aku elak untuk jumpe diorg.....

sebab ape...ade skeali aritu...si putih ajak lepak,...die ckp die dri opis...so die dh nk sampai kedai...expectation aku, mestilah die sorg2 kan sbb dri opis....

tetibe bile aku smpai...ade si wheel sekali...Lahhhh???!!! aku x kisah pon kalo die ade...tapi korg nak berborak berdua hal masa depan anak2 korang, then buat ape ajak aku lepak??? nak suruh aku dgr planning hidup korang yang takkan menjadi tu???? jadi pasu bunga je aku kat situ....

pastu aku tanye si wheel dtg naik ape...sbb aku x nmpk kete or moto die...rupenye si putih jimbit tu pegi jemput die dulu baru msg aku ajak lepak...ala tahiknye.....

kalo dri firasat aku, dan fizikal connectionaku  dgn family si wheel n putih, hubungan diorg ni takkan kemane....kecuali, miracle happens...

korang kalau ade problem, bole hshare problem ke satu email adress ni....

angelwithoutwings1000@gmail.com

die ade utk dengar and cube memahami korang tanpa judge korang...