philipinoe2 Publish time 11-10-2006 01:06 PM

Originally posted by katak hijau at 11-10-2006 12:14 AM
hmmm...

korang ni menyamakan pemikiran bandar dan intelek korang dengan pemikiran kampungan diorang yang bunuh buaya tu.

aku tau la macam mana pemikiran diiorang tu sbb aku pernah jugak berga ...

avatar ko tu mmg muke ko ke katak?..mcm kenal je...:nerd:...anyway, good explanation to those "so called" very intelectual ppl...

takat bunuh 3,4 eko ape la sgt...arini kiter bunuh 3,4 eko, aritu jugak tah2 ade 18 ratus ribu eko lagi buaye lahir dlm dunia nie...ape nk heran..kalu nyawa manusia dah mule direndahkan nilainya, sampai buleh disamakan dgn nyawa binatang, baek yg samekan tu jd binatang la aku sajest..berdoe kpd tuhan supaya korg ditukar menjadi buaye!..jd buaye besh per, buleh bunuh/baham budak2 yg maen/kutip ketam tepi sg, pastu buaye kene buru/bunuh, blum tentu korg lagi kan...pastu siap ade manusia yg backing lagi perbuatan suci korg membahan budak2 atas nama "ANIMAL LOVER" la, ekosystem la, food chain la, ppl negligence so padan muke la, best la jd buaye...!!:pmuka:

philipinoe2 Publish time 11-10-2006 01:12 PM

Originally posted by Nyanya at 11-10-2006 12:20 PM
Holah!!..kerajaan yg bersalah..kenapa tak kurangkan buaya tu?Angkut pegi zoo ke..anto kat SPCA ke..tak pun pagarkan aje kawasan tu...tapi tidak sekali2 membunuh buaya2 itu..Im against that!..aku ta ...

x pyh la ckp "KALAU KO KAT KG TU" kalu ko mmg xkn/bkn/x pernah akan menjejak kaki ke kg tu or hidup dgn care hidup diorg....:nerd:...mak bapak budak tu pon pandai ckp : "eh, kalau la aku pak lah, kalau la aku george bush, kalu la aku mandela etc, komfem anak aku x kene baham ngan buaye sbb aku pon msti dok kat bandar etc....":nerd:...

"kalu la aku buaye kan best, buleh aku baham anak org suke2 ati aku, binatang wat ape pon bkn tuhan marah, org pon siap beking aku, maybe binatang lebih mulia dr manusia kot...:nerd:"

Nyanya Publish time 11-10-2006 04:23 PM

Sukati aku la..AKU NAK CAKAP JUGAK..alaaaalalala..sikit2 nak emo..sikit2 nak emo..

Nyanya Publish time 11-10-2006 04:25 PM

Ko ni jahat la..org comment2 tp tak pernah pun mendoakan yg bukan2 pada ko..kenapa pulak ko nak mendoakan-doakan org jadi buaya??Ko ni dah melebih2 ni..ko ingat doa ko yg mcm tu tuhan nak makbul ke??Skrg aku tau la ko ni sebenarnya camner prangai..

philipinoe2 Publish time 11-10-2006 05:01 PM

bile plak aku mendoakan org len?...ko x bace bebetul ke post aku tuh?..:tembak:....bkn ke aku suroh korg berdoa jd binatang je, sbb korg syg sgt binatang, padehal pembunuh, lagipon kan bnyk kelebihan jd binatang...heh....:hmm:.....baek ko reply kat topic NISA' bukak tuh, mmg seswai ngan korg yg sayang sgt ngan binatang pembunuh....:hatdown:

as for me...i just sit back n relax, someday the truth will prevail...

Nyanya Publish time 12-10-2006 09:27 AM

"berdoe kpd tuhan supaya korg ditukar menjadi buaye!"

Ni ko nyer statement..

Nyanya Publish time 12-10-2006 09:29 AM

"baek yg samekan tu jd binatang la aku sajest"

Ni ada lagi skit tetinggal..
x suka discuss dgn org cam ko..org discuss baik2..ko camtu plak..ko dok la sini sorang2..

philipinoe2 Publish time 12-10-2006 10:23 AM

Originally posted by Nyanya at 12-10-2006 09:27 AM
"berdoe kpd tuhan supaya korg ditukar menjadi buaye!"

Ni ko nyer statement..

xde plak kat dpn statement tu "AKU berdoa.......blalalal..." kan?...:nerd:

philipinoe2 Publish time 12-10-2006 10:29 AM

Originally posted by Nyanya at 12-10-2006 09:29 AM
"baek yg samekan tu jd binatang la aku sajest"

Ni ada lagi skit tetinggal..
x suka discuss dgn org cam ko..org discuss baik2..ko camtu plak..ko dok la sini sorang2..

tu aku sajest, bkn aku doa....same ke sajest ngan doa?...:nerd:.....nyanya, kalu ko nk blah, jgn lupe bawak spupu spapat ko same...haiwan xkan berdose x bermakne haiwan lagi mulia dr manusia, ingat tu bile korg nk defend buaye makan org ke, stingray cucuk org ke, rimau baham org kampung ke, gajah pijak petani ke etc....:jeling:

plastic_flower Publish time 12-10-2006 07:55 PM

oits kat sini animal lover ingat sikit

philipinoe2 Publish time 13-10-2006 11:15 AM

Originally posted by plastic_flower at 12-10-2006 07:55 PM
oits kat sini animal lover ingat sikit

abes ko ingat aku wat ape kat sini kalu aku bkn animal lover?...:nerd:...xkn sbb aku animal lover aku kene peluk sayang rimau yg mkn/baham org kampung?...xkn sbb aku animal lover aku bunuh saper yg bunuh gajah pijak budak2 umo 11 taun?...xkn sbb aku animal lover aku belah perot bapak budak yg belah perot buaye yg baham anak dier?...:pmuka:

BeanDiesel Publish time 13-10-2006 04:13 PM

Originally posted by philipinoe2 at 10/10/06 09:06 PM

takat bunuh 3,4 eko ape la sgt...arini kiter bunuh 3,4 eko, aritu jugak tah2 ade 18 ratus ribu eko lagi buaye lahir dlm dunia nie...ape nk heran..kalu nyawa manusia dah mule direndahkan nilainya, sampai buleh disamakan dgn nyawa binatang, baek yg samekan tu jd binatang la aku sajest..berdoe kpd tuhan supaya korg ditukar menjadi buaye!..jd buaye besh per, buleh bunuh/baham budak2 yg maen/kutip ketam tepi sg, pastu buaye kene buru/bunuh, blum tentu korg lagi kan...pastu siap ade manusia yg backing lagi perbuatan suci korg membahan budak2 atas nama "ANIMAL LOVER" la, ekosystem la, food chain la, ppl negligence so padan muke la, best la jd buaye...!!

eer, you suggested that we should kill em all, or very significant number of them. remember that?

i donno if anybody says that nyawa manusia lebih rendah nilainya dari nyawa haiwan. it ain't me. what i'm saying is that we need to find a better solution that costs no life, human or crocodile. we humans are supposed to be smart enough to find other ways. we're not animals.

ekosystem la, food chain la, ppl negligence so padan muke la, best la jd buaye...!!

:) you don't have no solid argument against ours. so you end up mocking it, and that's pretty obvious. that's a "great" debate tactic. I'm not gonna declare victory like you, it's not my style. Let others decide for themselves, I've said what had to be said.

plastic_flower Publish time 13-10-2006 04:28 PM

Originally posted by philipinoe2 at 13-10-2006 11:15 AM

abes ko ingat aku wat ape kat sini kalu aku bkn animal lover?...:nerd:...xkn sbb aku animal lover aku kene peluk sayang rimau yg mkn/baham org kampung?...xkn sbb aku animal lover aku bunuh sape ...

ko ingat setakat jadi animal lover, setakat belai kucing kat umah ko jerk, ape laa jd kat kucing ko kalau dier berak kencing merata nanti. saper suh ko nak gi peluk cium rimau/gajah/buaya/babi utan, tuh mmg laa nak tempah, pastuh nak salah kan binatang, hellloo umah aku dulu pun kat kampung, sebelah tuh ader hutan lagi, ader laa ular/biawak kat situ, mmg parents aku pesan lerrr jgn duk main dekat2 situh, tak tau laa pulak kalau aku ni skema sgt :nerd:

philipinoe2 Publish time 13-10-2006 05:11 PM

Originally posted by plastic_flower at 13-10-2006 04:28 PM

ko ingat setakat jadi animal lover, setakat belai kucing kat umah ko jerk, ape laa jd kat kucing ko kalau dier berak kencing merata nanti. saper suh ko nak gi peluk cium rimau/gajah/buaya/babi...

ko budak skema ekh?...:nerd:..x tau la plak kalu aku silap, tp setau aku nature budak2, lagi mak bapak dier larang lagi dier wat....ker ko x penah jumpe budak2 mcm tu? (sume budak ko jumpe seumo hidup ko baek2 sopan santun ikut ckp mak bapak, bile soh blaja die blaja, bile soh tido die tido...)...maybe la kot, sbb salunyer ayam daging yg seumo hidup dier menjadi ayam daging, dok dlm reban jer, mane la dier nk tau psl kewujudan binatang laen kan...sbb tuh, kalu ko prasan (or kalu ko x prasan aku nk bgtau nie...), ayam daging, kalu kiter bwk kelua dr reban dier, dier xkn pegi mane2/lari...:nerd:.... sblm nk komen post aku nie, ingat peribahase: sape mkn nasik, die akan rase kenyang...:jeling:

jd animal lover, bkn killer lover!

sibel Publish time 13-10-2006 11:14 PM

ape bende la korang melalut ni .... facts of life ... circle of life ...
dah bende terjadi .... kes ni sama ngan kawasan penternakan ... asalnya ladang tu 10 km radius daripada kawasan perumahan ... pastu .. orang makin pandai ..buat la pulak taman 100 meters daripada kawasan ladang ... pastu komplen kat suratkhabar or any media .... kata pencemaran alam sekitar .. in the end ladang yg salah .. pade hal .. yg datang buat taman dekat kawasan ladang tu pehal .....

kes budak kene makan dek buaya kat sarawak ni bukan perkara baru .. dah lamaaaa dahhh ....
sejak zaman sebelum mahathir lagi .... tapi nape skarang ni baru nak jadi isu ....
kang nanti sejuk balik la isu ni .. setaun dua taun .. datang balik la isu ni .. pastu yg bengong ni .. kita asyik nak bertekak .. tapi no action ....

look at the brighter side ... since buaya masih ade kat sungai sarawak .. its a good indicator ... sungai sarawak masih tidak tercemar .... so nak halau buaya2 tu .. buat le pencemaran ... hehehe

philipinoe2 Publish time 16-10-2006 11:14 AM

Reply #195 sibel's post

1 YG X BETUL NGAN AYAT KO TU SIBEL: "SINCE BUAYE MASIH ADE KAT SG SRAWAK..."

BUAYE BKN SAHAJE ADE KAT SRAWAK, TP JUMLAHNYER BNYK....TANYE LA NGAN ORG2 SRAWAK YG DOK TEPI SG TUH KENAPE BUAYE BNYK SGT KAT SRAWAK?...AKU JAWAB BG PIHAK DIORG: KORG TAU2 JELA, ORG SRAWAK TETAMBAH YG DOK ULU/TEPI SG/KAT KG, DIORG PERCAYE SGT YG BUAYE TU BINATANG SUCI, X BULEH DIUSIK, BLALALALALALA.....(KHURAFAT ADE DI MANA2...)...TU YG BUAYE SANE MAKIN BNYK/MEMBESAR....

DLM DUNIA NIE X SILAP AKU ADE 23 SPESIS BUAYE, SUMENYER SKANGNI JD BINATANG DILINDUNGI...KALU KORG X TAU, BUAYE WUJUD SEJAK ZAMAN DINASOUR 110JUTA + TAUN DULU, STIL WUJUD SAMPAI SKANG, RILEX JE....X PUPUS PON...

SO, TAKAT REDUCE JUMLAH BUAYE KAT SRAWAK YG KITER TAU BKN KES PERTAME DIER MKN ORG, APE LA SGT....

NIE IDEA AKU:- 1ST KITER TANGKAP BUAYE2 YG BESAR (CNTH KALU LEBIH 5 KAKI LA..), TEMPATKAN KAT 1 TEMPAT MCM ZOO KE ETC...TP ZO PLAK CKP, ABES COST DIORG MCM MANE?...SO KENAPE KITER X BUNUH JE BUAYE2 YG BESAR TD (TINGGALKAN YG KECIK, ALA ANAK BUAYE XDE SAPE NK MKN DLM SG TUH...), PASTU KITER EXPORT LA KULIT, DAGING DIE KE OBERSI?...ORG KG LEBIH SELAMAT, KITE DPT MENJANA EKONOMI NEGARE, PAK LAH DI SUKAI RAMAI (EXCEPT STIV ERWIN NGAN SPUPU DIER), AKU PON HAPPI SBB IDEA AKU BERNAS....

arira_arora Publish time 21-3-2010 05:52 PM

cian lak sume boye2 yg tk menggangu toh///

emino Publish time 21-3-2010 07:49 PM

cube korg put your foot on the boy's father's shoes!!...anak mati kene baham buaye, mayat/cebisan ilang, buaye x dpt di kesan, munasabah ke korg dok tgk je buaye lalu lalang tepi/dlm sg tuh?..aku stil ...
philipinoe2 Post at 3-10-2006 11:31 http://mforum3.cari.com.my/images/common/back.gif

its a tragedy, but the father has no one to blame but himself. pada zaman ni, mana selamat dah biar anak main merata hala tanpa adult supervision? kalo bukan buaya, perogol, penculik, pembunuh lagi ramai.

buaya satu makhluk ciptaan tuhan. dia takde akal. dia cuma ade naluri to survive. manusia yang ade akal patut jaga anak jangan bagi chance to even meet with buaya pun.

nuha_nuha Publish time 22-3-2010 11:58 AM

ermm....susah gak biler jd camni...dlm ni pun boleh smpi jd krisis lak:sweat3:

nuha mmg salu gak ke situ..nak gi kpg tuh kena nek bot..kena seberang sungai...n kebanyakkannya pendapatan org kpg tu sbgai nelayan..tp klu kes budak2 ni,,nuha tak beranila nak komen pjg2...kang lg ramai emo:sweat3:

kpg nuha pun mmg kena gi ikut laluan sungai gak...mmg penah tgk boye2 yang melepak kt tepi2 tebing,,tp jenis tak kacau orgla....perbuatan org yg belah2 sume perut boye tu mmg salah...tp kite sbg manusia adakalanya emo lagi2la klu benda ni jd pd kluarga sendiri..kite yg mendengar cite ni patutnya jgn gaduh2..doakan yg terbaik utk kesejahteraan sume pihak...
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10]
View full version: Sampai bila nasib BUAYA Sarawak akan berterusan begini?