CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: kakasotong2

Edisi Saya Akan Viralkan!!: Linda Rafar Berang Dengan Staf Hospital (TERKINI: Wr

rayray28 replied at 28-12-2018 08:54 PM
Tapi kan..org tua ni lain sket perasaan dia..nk lak nk urus tgk bahagian private dia..arwah atuk d ...

Betul2 i setuju part ni..arwah pakcik i dlu ms dh terlantar i tolong lap2 bdn arwah, then tiba part ketiak tu i angkatla tangan dia lap ketiak dia..dia geleng2 cam x nak kut..bila i buat gak meleleh air mata dia...cuma arwah bole lg jln kena papah pg blk air so private part xdela i sentuh..ketiak pun air mata keluar klo kena cebok x tawula

membesar replied at 28-12-2018 08:39 PM
Boleh ke tukar cadar sendiri kat hosp gomen? Nurse kan ada cara dia camne dia ikat cadar tu.
Btw ta ...

Blh je.. Takda masalah pn.. Ckp je la nurse tu.. Okay je..nak baju ke nak kain ke..mak dia bukan baru masuk hspital tu.. Dah lama kan? 3am sampai 1pm tu.. Panjang tau tempoh masa tu.. Dalam tempoh masa tu, doktor takda dtg check ke? Mesti ada punya.. Ada story yg acik lin tak bagitau atau ada cerita yg ditokok tambah..

lazim replied at 28-12-2018 02:40 PM
sebenarnya cuci2 tahik ni masih keje nurse ke, makcik aku yg kj hospital kata sbnrnya nurse xbt dh k ...

Bukan kerja nurse. Keja anak2. Tapi nirse blh buat atas ihsan saja. Arwah ayah i dulu warded, kami cuci sendiri..

Lula2 replied at 28-12-2018 08:00 PM
Tak baik uols ckp begitu pada hosp gov.
I pernah warded baik je layanan diorang.
Mak i pun perna ...

Selalunya kalau kita baik dengan orang, inshaallah,tuhan akan temukan juga la kita dengan orang baik2.
Permudahkan semua urusan. Selalunya laa.

aku selalu jugak dok hospital jaga mak lah, bapaklah, laki lah, anaklah alhamdulillah tak pernah dapat layanan buruk walau hospital gomen. Aku pun tak banyak songeh kalau tak perlu aku tak kecoh panggil panggil nurse. Selagi boleh buat sendiri aku buat. Sampai sekali laki aku masuk ICU aku nak tukar cadar dia sendiri nurse pulak halau aku katanya tak boleh tukar dorang yang kena tukar. So biarpun aku husnuzon pada Linda tapi pokok pangkalnya kadang kadang kita sendiri kena tinggi timbang tara dan budi bahasa.

lain kali belajar la bila nurse tu dtg tukarkan cadar ke pampers ke..mmg la susah kalau tukar cadar time ada patient kat katil tu..tapi dah mak kau duk pun bukan sehari dua..xkan x reti2 lagi nak tukar cadar..x reti ikat? buat la mcm mana pun asalkan cadar tu tak mudah tercabut..apooo, mak syurga dunia akhirat bagai tapi nak tukar cadar pun xreti2..

Follow Us
Well kalau mampu saya suggest sangat utk kalian hire private nurse to help the relatives while in ward. Kerna misi di hospital government tidak akan boleh melayan relatives anda seperti anak raja iya. Kalau higher private nurse at least mereka lebih tahu utk guna certain hospital device like suction tube, iv drop do some physiotherapies etc. Kalau just parking maid indon may be boleh tolong suap nasi and tukar pampers shj lah kot. Ini kalau mampu lah. Kalau x mampu mohon sedar diri sedikit anda hanya marhein tak lebih tak kurang dari orang lain. So stop bitching around

Fazzbulous replied at 28-12-2018 09:15 PM
Nok.. Mak dia da dduk berapa lama dkt spital tu??? Bukan baru masuk tau.. Takkan smpai skang takta ...

Mungkin dia x mampu/ x tahu nak buat sendri. Then minta tlg nurse. Tp nurse jwb perli2. Mungkin sebelum2 hari tu mmg nurse buatkan tukar cadar. Tp hari kejadian nurse bz xdan nak buatkan.
Iols bsangka baik jer. Kejadian ni ade salah dua2 pihak. Tp masing2 emo n ego. Menda mudah tp jd complicated.

lostfaith replied at 28-12-2018 09:15 PM
Tak pernah kena memang akan ckp mcm2. Yg pernah kena samapi  menangis abang aku sedih pasal ayah. Nu ...

I sendri xdela kena..tp time admitted kt ampang tu..rezeki dpt blk katil 4..dpn i dh tua lvl nenek rajin solat tegur staff hosp & anak cucu gilir2 jaga dia..yg kt sblh i lvl aunty..mula2 ingat indian dok speaking memanjang..pastu suka bebel srg2..then esoknya anak dia dtg pkai tudung tp diaorg pandai ckp tamil so rupanya mamakla kan? Aunty ni mmg kesian, diaorg lambat tukar pampers dia..dia siap ckp dia berak kut..pg klo x silap time tu..n diaorg juz ckp ok kjap lg kitairg dtg tukar tp mmg  lmbat giler bg i ..i pun time tuh cannot imagine x selesa giler kut..n aunty ni kaki dia sblh kena simen..n bila diaorg dtg tukar pampers dia asyik ckp sakit2 ( 2 org klo x silap sebab nk kena pusing2 bdn dia). Then d nx day plak bila nk breakfast, xde org nk tlg tinggikan kepala katil dia & dekatkan tray makanan ( i nak tlg pun x dpt tgh menahan sakit kt katil)...bila aunty ni nmpk doc lalu dia jerit pggl doc mtk tlg & doc ni la yg buatkan. Smbl doc ni buat dia complain kt doc tu..so i guess words goes around..bila time doc lain dtg nak amik darah dia, dia ckp sakit dia x tahan so mtk doc buat slow2 ( agak cucuk jarum tu slow2 kut) ...n doc ni selamber je marah aunty ni.. i time tuh nak nangis pun ada cam kesian giler la kan org tua sakit then kena marah..bila i borak ngn anak dia rupanya aunty ni terjatuh kt dpn rmh tu yg kaki kena simen bila kt spital kena xray diaorg jumpa sumting ..cancer ke apa i x ingat so dia kena buat few other tests...bila tgk aunty tu kena layan teruk2 camtu eventho bkn i yg kena cepat2 i mtk blk takut kut

Fazzbulous replied at 28-12-2018 09:21 PM
Blh je.. Takda masalah pn.. Ckp je la nurse tu.. Okay je..nak baju ke nak kain ke..mak dia bukan b ...

ni yg pelik sbb pkul 7am mmg nurse akn round betulkan cadar kalau kotor mmg diorng tukar..dlm pkul 8am doc pulak round check pesakit..takan lahh dlm waktu tu tak de sorng pun alert..ka dia twist cerita..tak tau lah..

Udah2la acik lin oiiii.. Ko pgi letak pm si zizang tu knp.. Kan da org salah faham.. Bertambh2 la org marah acik oi... Tak paham aku..

hyie replied at 28-12-2018 10:40 AM
i feel u Linda... tapi dia boleh je tukar sendiri...maybe sebab sheols dah terbiasa dengan laya ...

Betui ....aku sokong

qicki replied at 28-12-2018 12:04 PM
dah tu...motip sanggup dia tunggu orang tukar dari pukul 3 pagi sampai 1 ptg.....mak kau kan....tuka ...

Meolls rasa dia dtg kul 1pm tuje waktu melawat dr kull 3am tu maid dia yg jaga
Btw pepagi before 8 selalu nurse tukar linen kan
Meols saspek maid dia tipu dia
Rasa berak after 8am tu kot
Ntah la mcm pelik pulak tak tukar yg pg tu selalu tu rutin

haruslah replied at 28-12-2018 08:34 PM
Awal2 menda nih simple jer...iols amik langkah husnuzon

1. Linda mungkin dah minta byk kali utk t ...

Love komen chuols ni.

rayray28 replied at 28-12-2018 08:54 PM
Tapi kan..org tua ni lain sket perasaan dia..nk lak nk urus tgk bahagian private dia..arwah atuk d ...

Betul juga tu.
Arwah nenek i malu kalau ayah i nak mandikan dia.
So kami cucu perempuan akan mandikan baru dia ok. Tp rasanya sbb nenek i dh tak igt yg ayah i tu anak dia.

selyusi replied at 28-12-2018 02:04 PM
Rasa nyampah lak orang yang bash linda ni balik. Memang korang tak pernah rasa apa yang si Linda ni  ...

Aku pun rasa mcm tu. Aritu mak aku jaga nenek aku masuk sepital skali ngan cousin aku. Depa papah nenek aku pi masuk toilet sbb nk cebokkan dia. Ada plak malaun guard dok sound mak aku napa x psgi sorang je. Ape lagi mak aku yg dh penat x tido malam tu sound habislah guard bodow tu. Dengan2 nurse skali memadankan muka guard tu. Ape dia ingat mak aku kuat sangat ke nk papah sorang2. Bodow betul.

Fazzbulous replied at 28-12-2018 10:14 PM
Udah2la acik lin oiiii.. Ko pgi letak pm si zizang tu knp.. Kan da org salah faham.. Bertambh2 la or ...

Kt fb dah viral dah yg screenshoot zizan tu. Duhai .zizan pun terlibat skali. Tp iols faham je mksud zizan tu. Die nk suruh guna saluran yg betul.bkn viral2 cmni. Pastu rmai yg salah faham

Kesimpulannya:

1. JANGAN AMBIL GAMBAR
2. JANGAN ADA KEKASARAN: fizikal atau lisan.
3. JANGAN SPEKULASI

Elok ada adab, biar mereka jalankan siasatan.

#Repost @kementeriankesihatanmalaysia with @get_repost

KENYATAAN AKHBAR
KEMENTERIAN KESIHATAN MALAYSIA

ISU TULAR ADUAN LAYANAN ANGGOTA KESIHATAN TERHADAP WARIS PESAKIT DAN PENJAGAAN PESAKIT DI WAD

Kementerian Kesihatan Malaysia (KKM) mengambil maklum dan memandang serius tentang isu yang tular di media sosial berkaitan aduan layanan yang diberikan jururawat terhadap waris pesakit dan penjagaan pesakit di sebuah wad di Hospital Shah Alam.
Pihak Hospital Shah Alam telah mengadakan perjumpaan dengan pengadu dan seorang ahli keluarga pesakit secara tertutup pada 28 Disember 2018 jam 10.30 pagi bersama wakil pengurusan tertinggi hospital, wad dan pakar perubatan yang terlibat. Dalam pertemuan tersebut, pihak hospital telah pun memberikan penjelasan dan jaminan bahawa siasatan lanjut akan dijalankan untuk mengenal pasti punca masalah dan seterusnya mengambil maklum beberapa perkara yang dirasakan wajar bagi menambahbaik mutu perkhidmatan di hospital.

Di kesempatan ini, pihak Jabatan Kesihatan Negeri (JKN) Selangor juga ingin mengingatkan masyarakat bahawa mengambil gambar atau video tanpa kebenaran di premis Kementerian Kesihatan adalah dilarang sama sekali. Begitu juga dengan kekerasan terhadap anggota kesihatan, samada kekerasan fizikal, lisan ataupun bertulis (termasuk di media sosial), iaitu selaras dengan Garis Panduan Mencegah dan Menangani Kekerasan Terhadap Anggota di Fasiliti KKM. Ini terutama memandangkan terdapat pelbagai saluran aduan yang boleh dibuat secara rasmi, di mana ianya akan diteliti dengan sewajarnya.

Pihak JKN juga memohon agar orang ramai tidak membuat andaian dan spekulasi bagi mengelakkan implikasi negatif kepada keluarga pesakit dan seterusnya kepada kakitangan hospital. Pihak JKN dan Hospital Shah Alam akan menyusuli perkara ini dengan pihak pengadu dan jabatan berkaitan bagi mencari penyelesaian terbaik bagi kesejahteraan pesakit dan warga kerja KKM.

Sekian, terima kasih

DATO’ DR. HJ. KHALID BIN HJ. IBRAHIM
Pengarah Kesihatan Negeri Selangor
28 Disember 2018

ninnakarinna replied at 28-12-2018 07:54 PM
Aku dulu prasan cikgu la kerjaya mulia yg byk jasa... Skali bersalin anak first trus tukar mindset.. ...

Astaga comment chuolls.. berair mata, tersenggut2 meolls membacanya

menyampah plak aku tgk tulisan tuh

tak leh ke tulis semua huruf besar...nak bajet2 innocent...marah ckp je la marah....aduyai