CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: juragan_malam

AKU.......SANGAT MISTERI!

Close [Copy link]
Post Last Edit by Siti_Sepi at 7-9-2010 15:42

edited sori

mendaftarkan diri sebelum di tutup

assalamulaikum......................dah sampai ke penghujung rancangan rupanya...minta maaf banyak-banyak....terlampau bz....x cukup kaki dan tangan kat tempat kerja....

terima kasih untuk wife dan warga2 mps yg memeriahkan benang ni bak kata bro dinosor...

reserved............

reserved..........

wahhhhhhhhh TT dah page 100.. kena bukak rumah baru mcm nie..

Follow Us

wahh.. nama ku disebut2.. aku dah sampai kampung.. hahaha.. best nyer arini malam makan masakan mak aku.. asyik makan tunjuk2 je bulan pose ni.. hahahaha.. dah 100 page dah ek.. laju wooo benang ni.. wak jue wajub bukak benang baru.. hahaha

inche juragan...topik ni dah cukup kuota 100 page...

jadi harap dgn budi baik inche juragan boleh la buka topik baru untuk kongsi cerita dan pengalaman inche juragan

kesemapatan ni jugak terima kasih teman ucapkan dan selamat hari raya

ok ada menda tak disampaikan jadi hold dulu sebelum ditutup

mak oi! aku baca sampai dia mention anklet ja.

Dated befor B.C? biar betull!

b ...
nurulcomfykid Post at 7-9-2010 13:22

tak de cth gambar ye anklet tu? nak gak tgkcaman ropenyer

tak de cth gambar ye anklet tu? nak gak tgkcaman ropenyer
mieraedoera Post at 8-9-2010 13:51

erk,

kan aku dah tepek kat page sebelah

erk,

kan aku dah tepek kat page sebelah
nurulcomfykid Post at 8-9-2010 14:43

barudapat tgk.. lambat sangat loading pic.. lama keluar blank page... cantik dan antik gelang tu... macam gelang kaki pun ada sebab loceng besar

Reply 2493# mieraedoera

tu la, aku pon rasa sebenarnya gelang kaki la...

lengang je ramai dah balik kg

kurang 1 rumah aku nak merempat lepas ni.. wak jue tolong la buat rumah baru.. hhahaha.. kalau tak nanti aku nak merempat mane? huhuhu

kurang 1 rumah aku nak merempat lepas ni.. wak jue tolong la buat rumah baru.. hhahaha.. kalau tak n ...
dinosour_27 Post at 10-9-2010 17:45

rempit kat rumah sendiri laa....
saya pun harap wak jue buka rumah kedua.... sambung cite kat rumah sana..

rempit kat rumah sendiri laa....  
saya pun harap wak jue buka rumah kedua.... sambung  ...
mieraedoera Post at 11-9-2010 07:31

tak best.. merempit umah sendiri macam shok sendiri je rasenye.. kalau merempit rumah orang macam pg mengumpat bawah pokok petang2 gitu.. hahahahaha.. harap la wak jue bukak umah baru.. aku nak suh dia citer pasal tempat2 belah kg dia.. sebab bakal orang umah aku orang sg besar.. heheheheh

tak best.. merempit umah sendiri macam shok sendiri je rasenye.. kalau merempit rumah oran ...
dinosour_27 Post at 11-9-2010 16:52

waahh bakal orang rumah dari sg besar
bila upacara pertabalannya?

Sorry, been reading this particular topic for quite sometime. Teringat nick CARI dulu, try try jugak..memang impossible lah, dah lama tak valid..end up register balik, buat nick baru...freshgie yeayy!!! dulu selalu (hari2!) lepak borak  (when it was first created by Darsita, Salam..ada kat US lagi ke?)and gossip...cerita dulu2 lah..some 6-7 years ago. Dah tua tua gini, lagi suka layan topik2 MPS. Never commented on any topics here..sorry mods off topic..

And oh, i dah baca kira2 few weeks semua topik2 sini, and sekarang pun tgh sakit kan. At first mana lah percaya yg benda2 gini boleh terkena dekat diri sendiri..maksudnya memang percaya the existence of Djin  kerana dalam Al Quran pun ada surah Al- Jin. Tapi tak pernah terlintas dlm dunia modern ada org still practice black magic, etc etc kalau dekat kampung ulu nun maybe lah, sampai terkena sendiri kan...padan muka aku..

I still dkt kampong. balik next week. tp tak turun kerja terus. I ada appointment (my auntie n uncle sebelah my mom bwk, as instructed by my mom..my dad kurang percaya benda2 org hantar etc) dekat this one pusat perubatan Islam.

I balik kg few days before raya, sampai rumah around 1;30 am, sbb touched down je i brought 2 of my cousins to the nearest kedai makan...and bila balik our 2nd hse (yg mmg eerie gile, sebab dekat Valley) my mom tgk i semacam je. Istighfar jugak sbb i kurus gila. Makin lama makin kurus. And she said "Wash your face, kaki semua cuci. jgn mandi pagi buta mcm ni".

Besoknya dia tanya apa tak kena. Kenapa tgk i je makin meremang bulu tengkuk dia blablabla, suruh i cerita kenapa...sebab bulan lepas i 2 kali jumaat mimpi kala jengking merah besar tapak tangan lelaki (lelaki yg besar) mara menuju i. Lepas tu i mimpi my dad (dlm mimpi tu i tau he is not my dad, tp menyerupa) suruh i makan ular sawa mati. So i told my mom abt my dreams...mengucap panjang dia...then mula membebel kata sebab tu lah i dah byk kali jumpa org tak kahwin2. sbb tu lah putus tunang blablabla. Part itu lah paling tak tahan, sakit telinga lah !

pasal bunyi org buang guli? Gelang kaki ? Org hentak2 kaki atas siling? org berlari? hempas piuntu? Alah..dah selalu sgt, hampir tiap malam. Mana i pindah bunyi tu ikut. Pindah lah condo mana pun..FYI i live alone. Bunyi will start 11 or 12 malam ke atas. I dah bertahun2 insomnia, tidur 4-6 pagi...

lately kelibat hitam selalu lari2 dlm rumah i. i pulak duduk studio. besar mana lah tu...
kemuncaknya bila 2 bulan lepas i told my mom yg i terpaksa MC 2hari tak pergi kerja sebab pagi2 masa nak buat coffee, dah pakai baju semua tinggal ambil kunci kereta je...i rasa nak pitam, pengsan.

So sebelum pengsan lari ke katil dulu (nak pengsan pilih2 tempat ye), lepas tu i rasa mcm my whole body weak, mcm (agak nya lah) nyawa nak di cabut, berpeluh2 and difficulty to breath..bukan setakat nak bernafas secara betul, nak BERNAFAS mmg tak boleh. Mcm ikan tak jumpa air..

lepas tu i sedar saja, cadar i basah, i terkencing ok! and it happened few times. Never happened before in my whole life. And i tka malu pun nak share sini sebab i dah suffer bertahun2! Sampai masa tidur2 ayam pun nak main peluk2 apahal? Nasib lah i takdelah sejahil mana..ayat kursi and 3 kul tu hafal lah..So takpe lah kan i share psl i wet my pants kat sini! lantaklah, kalau Allah nak tunjukkan i jalan keluar dgn cara gerakkan hati i ke CARI  forum balik after so many years and more interested dekat MPS ni..better i bg tau the real story kan? Check doctor, no problemo. Scan semua, everything's fine. Mana ada sakit? u stress kot...nah, i bagi you Rivotrill..kata doctor tu :cry:

Yes, i bg tau dia hati i selalu sayu, malam menangis for no reasons, selalu teringat arwah my mom, but i am not depress or suicidal! itu ubat anti-depressants...

I got fed up and never wanted to visit the doc again. Sama jugak, kalau i makan, solat semua tertinggal sebab dok tidoo je.

Pernah baca AlQuran, time baca mengantuk yg macam tak logik punya mengantuk. Mata btl2 nak tutup, menguap sambung menyambung.  I masuk forum ni few weeks and baca one topic after another. I tak pernah lagi dgr ayat Ruqyah sorang2. heh..dah dengar bacaan Yassin pun tengkuk i panas. And bila masuk sini, i told myself "Eh, betul lah, ooo..symptom and experiences sesetengah forumner sama mcm i! Ada yg sebijik!

FYI, keturunan my late mom ada saka. But my late mom dah lama tak bagi arwah nenek (when she was still alive, mom passed away first and 10 yrs later baru my grandma) upah org buat replica kapal layar and pulut kuning 7 warna and ayam panggang and hanyutkan ke laut or muara sungai...

i puas ikut masa kecik dulu...ikut my nenek n my uncle curi2...pantang larang masa hanyutkan pun i ingat lagi. Nenek kata Saka Buaya Putih, nama dia pun i ingat lagi.
Sebab my mom  ni jenis religious but modern thinking, mula2 tu dia dah malas nak warn nenek sebab one thing yg we all sedar, bila tak hanyutkan layar dalam setahun sekali, nenek akan baran, mengamuk2..so my mom ikutkan lah saja..diam diam. Tapi my mom dah tak tahan tu my mom educate kan nenek, itu JIN, Jin mana boleh buat kawan, kan ada dalam Al Quran....mana boleh mintak2 dgn Jin.. and then stop mcm tu saja , tak pergi hanyutkan dah sampai lah i umur sekarang. Lagipun both of them dah meninggal dunia lama dah...

I tak pernah mimpi pasal this Saka. Maybe sebab i tak percaya or tak ambil perduli.  Busy with work and whatnot. But 'He' did come into my brother's dream. My brother marah dia sebab dia tanya khabar i sambil senyum2. This mimpi occured 3 yrs back...Masa abang bagitahu tu, i meremang satu badan then demam.

But my mom sekarang ni (step), kata..dia rasa dua dua..saka and i kena frm org. And i just replied 'REAAAAAAAAAAAAALLY'?

By the way,
betul lah cakap Darsita tu, thread ni sesuatu hahahaahahah...mmg sesuatu. Dah berapa malam dah

Sorry TT (TT stands for Tuan Tanah kan? hehehe), i tumpang cerita ala kadar ni dekat benang (benang means thread?) you. Pasal this topic and other forumners topic lah yg buat hati i tergerak untuk pergi ke Darul next week.

Salam.