ellilo Publish time 27-3-2007 12:54 PM

el br je bincang2 ngan hubby smlm nk amik salindah ni...

nasib baik tergerak hati nk cari info dulu... n keputusannya x jd la nk try...takut la

surigirl Publish time 27-3-2007 04:16 PM

su pun baru jer plan nk mkn salindah..
tp bila baca artikelnya...takut ler...
rasanye...cancel la nk mkn salindah...
lg pun su br peknen first baby...
kalu ape2 jd kt baby n su...menyesal x sudah nnt...
baik amik jer ubat doc...
nasib baik ade thread ni...
coz su tgh binggung nk amik atau x salindah...
alhamdulillah Allah temukan su dgn thread ni...

seri06 Publish time 11-4-2007 11:11 PM

saya dah 8weeks pregnant. 2hari lepas saya ambik salindah B1 sebb tak tahan ngan alahan. letih sangat sampai tak boleh nak buat kerja, masak tak boleh..
asyik nak terbaring jer.:'(
memula tu ok..loya pun tak der..tapi lepas 2hari saya ambik..kulit badan saya jadi gatal2. tangan saya jadi bengkak. pas tu..bibir saya yg part atas pun jadi bengkak.:'(
seblm nie saya mmg tak der alahan ngan mana2 mknan.
semua benda saya mkn..even 2x pregnant.
saya tak tau adakah dr salindah nie atau pun benda lain..lagipun saya tak ambik mana2 suplement selain dr asid folic...
adoi..gatalnye..sekarang saya stop dulu salindah
mungkin ada yg arif dpt membantu saya..
ada kah..masa kita ambik salindah tu kita kena jaga pemakanan kita ker..
yelah mcm tak boleh mkn seefood, spicy food, yg pedas2..
sebb saya baca kat note kan..tulis kat situ sebulan b4 bersalin kena avoid kafein, cili, bla..bla..

mizz_funky Publish time 12-4-2007 11:26 AM

ermm, mizz baru rancang nak beli set salindah ni...

tp bila baca kat cni takutla pulak nk beli....:o

attyra Publish time 12-4-2007 12:02 PM

kafien mmg patut dielakkna semasa kita pregnant sbb ada effect kat baby...
cili tuh pada org yg tak tahan perut akan memulas then ikut kata bidan atie laa kan.. ada org kulit kat vagina tu akan menipis... itu tak tahu ler... bukan semua orang akan alami effect yg sama...
as for me... 1st and 2nd pregnancy mmg sentiasa nak mkn pedas..
3rd pregnancy which is now.. boleh tapi certain food aje.. kalau silap sikit sure lepak kat tandas..

eh dah melalut plak dah... ok back to topic...
atie tak pernah amik other supplement selain ubat2 or vitamin yg gynea kasi...
itupon kadang2 tak terabih sbb dah muak...
ramai yg suh amik supplement ni esp salindah tp mengenangkan my body cannot accept herba2 nih mmg atie takkan amik

comb79 Publish time 12-4-2007 01:29 PM

comb dulu makan salindah sebab makcik comb kata elok...
ubat doc pun makan juga..sepanjang mengandung alhamdulilah tak ada apa2 masalah..begitu juga bersalin..

AmMiNafeesa Publish time 13-4-2007 02:36 PM

Semua Ketentuan Allah.
Mi rasa tak boleh nak kata la kalau anak anak kita tu lambat cakap ke,
lambat apa ke semua tu kerana Salindah. Macam macam yang terjadi walau kita tak makan Salindah. Masih ada jugak kes anak anak
yang lahir dengan macam macam komplikasi dan masalah walaupun
maknye makan ubat doktor. Tapi kita tak salahkan doktor atau
ubat yang kita makan tu. Sebab apa..?? Tapi untuk langkah yang lebih selamat...perkara yang boleh
dielakkan..patut dijauhi..Bergantung
kepada apa yang kita rasa terbaik untuk diri sendiri.

kalau selama ni makan ok je..mungkin ok jugak la utk akan datang, tapi tak siapa boleh jamin.
SEMUANYA KETENTUAN ALLAH.:)

AmMiNafeesa Publish time 13-4-2007 02:37 PM

Semua Ketentuan Allah.
lambat apa ke semua tu kerana Salindah. Macam macam yang terjadi walau kita tak makan Salindah. Masih ada jugak kes anak anak
yang lahir dengan macam macam komplikasi dan masalah walaupun
maknye makan ubat doktor. Tapi kita tak salahkan doktor atau
ubat yang kita makan tu. Sebab apa..?? Tapi untuk langkah yang lebih selamat...perkara yang boleh
dielakkan..patut dijauhi..Bergantung
kepada apa yang kita rasa terbaik untuk diri sendiri.

kalau selama ni makan ok je..mungkin ok jugak la utk akan datang, tapi tak siapa boleh jamin.
SEMUANYA KETENTUAN ALLAH.:)

AmMiNafeesa Publish time 13-4-2007 02:39 PM

Originally posted by AmMiNafeesa at 13-4-2007 02:37 PM
Semua Ketentuan Allah.
lambat apa ke semua tu kerana Salindah. Macam macam yang terjadi walau kita tak makan Salindah. Mas ...
Sorry weh...2 kali lak kuar.:D

mamaSarah Publish time 18-4-2007 10:30 AM

kalu ikutkan mama saya, even ubat batuk/demam/selesema pun dia kata jgn makan masa preggy... sedangkan dia nurse, tp saya ckplah kalu deman/selsema/batuk, sblm dpt ubat minta nasihat doc dulu, bahaya x kalu preggy mkn, then xplain kat mama, baru dia kata ok....
pengalaman saya pulak, memang x mkn salindah, tp ada kakak sepupu yg mkn, anak dia besar (semangat) dr yg lain2... dia ada kata "kalu nak anak mcm nih,mknlah salindah"... tp bila baru2 nih pengakuan ibu anak ramai yg ada problem lepas mkn salindah tuh buat saya berfikir betul2 sblm ambil apa2 ubat selain dr yg doc benarkan...

saleharr Publish time 27-4-2007 10:19 AM

utk sesiapa yg anak lambat bercakap tu.....cuba bagi DBrain....Insya allah dapat membantu

tapi utk pengetahuan korang doktor mmg tak bagi mkn salindah sebab dia ubat homopati.....konflik dgn perubatan doktor...saya makan salindah masa pregnant dulu...alhamdulillah tak jadi apa apa...malah terllalu mudah pulak nak bersalin.......

Incandessence Publish time 27-4-2007 11:32 AM

syukur terjumpa thread ni...
ada member tgh promote salindah..
siap bagi harga ahli lagi..
syukur x terpedaya...:pray:

Esmeralda Publish time 3-5-2007 12:36 AM

esme masa pregnantkan sara makan salindah alhamdulillah ok.

takutnyer lepas ni tak nak amik dah laaaaaaaaaaaaa

Delifrance Publish time 3-5-2007 09:33 AM

my first two pregnancies amik salindah ni...

anak dua2 buas and cakapcepat n melampau2 byk vocab nye..sampai tak tahan aku

ni sekang pregnant yg ke 3 ni tak amik pon sebab mase awal2 check up gynae aku (dr asmah pusrawi) ade la cite pasal kementerian banned salindah ni especially yg kena makan masa lasttt time tgh sakit tu...

it seems that ade 2 reported cases of death caused by salindah ni... sorang tu ibu meninggal..sorang tu ibu dan anak dua2 sekali...

aku pon..ye laa..saya tak makan le dokter.... tp tu le.... pregnancy ni tak mcm yg dulu2... manjang penat.. manjang sakit kepala..... asyik low BP... dah 2 kali masuk sepital.. last week BP tak naik2 pon mintak keluar sepital gak sebab sakit dah bontot aku baring2 atas katil sepital tu

qasehirsalina Publish time 3-5-2007 12:29 PM

hmm...dulu terpk jugak nak amik salindah ni..tp hubby xkasik..dia mmg xbg kita amik sebarang ubat pun since preggy ni..even panadol yg doc prescribe pun...but ade la kawan yg makan masa 1st baby..so far dia bersalin mudah n xde problem..tp anak dia still kena jaundis n teruk juga (even salindah claim kalau makan anak x mudah kena jaundis)..but masa dia pregnant 4 2nd one, dia pun amik jugak (balance dr yg dulu - jarak anak dia xjauh) tp this time masa 36weeks dah rasa contraction yg kuat..tp bile g jumpa doc..doc ckp xbukak pun lg serviks..so doc bg injection utk matangkan paru baby..takut dia terbersalin b4 37weeks...tp mmg betul pun..pas 3hari tu dia bersalin..induce sbb tiap2 ari contraction tp serviks xbukak2...

laa Publish time 3-5-2007 10:53 PM

rasanya bergantung jugak pada diri sendiri, pengalaman makan salindah memang tak penat masa mengandung, nak bersalin pon senang. Itu masa mengandung anak pertama.

Anak kedua sebiji pon tak makan salindah, memang rasa penat dan muntah-2.Lepas tu! terbersalin awal sebulan. Tapi masa nk bersalin.. makan salindah B6. Dan selamat. Tak tahulah, macam mana boleh bersalin awal sangat? atau masa yg pertama makan, jadi masa mengandung ke 2 tak makan. Mungkin sebab salindah ker?

Esmeralda Publish time 3-5-2007 11:01 PM

Originally posted by Delifrance at 3-5-2007 09:33 AM
my first two pregnancies amik salindah ni...

anak dua2 buas and cakapcepat n melampau2 byk vocab nye..sampai tak tahan aku

ni sekang pregnant yg ke 3 ni tak amik pon sebab mase awal2 chec ...

hi kak deli hiks

baper bulan dah preggy?

Delifrance Publish time 4-5-2007 09:11 AM

Originally posted by Esmeralda at 3-5-2007 11:01 PM

hi kak deli hiks

baper bulan dah preggy?

hi makcik!
dah 5 bulan
awak bile nak peknen lagi?

anak_jati007 Publish time 4-5-2007 09:44 AM

Reply #376 laa's post

my kazen, ms anak 1st xamik salindah.. bersalin cukup bulan la.. anak ke 2 dia amik salindah.. tetiba bersalin xcukup bulan. 7 bulan dh bersalin. ;P

ade org kata, amik salindah ni anak jd cm hyper active. seram gak dengar. may b budak tu jadik terlebih cerdik kot.

Delifrance Publish time 4-5-2007 10:03 AM

Originally posted by anak_jati007 at 4-5-2007 09:44 AM
my kazen, ms anak 1st xamik salindah.. bersalin cukup bulan la.. anak ke 2 dia amik salindah.. tetiba bersalin xcukup bulan. 7 bulan dh bersalin. ;P

ade org kata, amik salindah ni anak jd cm...

anak2 aku mmg hyperactive
yg sulong tu kat smart reader..cikgu nye comment "too talkative n too playful' so kalau cikgu kasik keje dlm kelas, cikgu kena panggil dia dok kat sebelah cikgu baru dia buat keje..kalau tak dia nak bercakapppp je kejenye

dushhhhh

bile kat rumah..kalau dia cakap byk2 aku kene suh berenti amik nafas jap....
:lol: :lol:
Pages: 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23
View full version: product salindah