AmMiNafeesa Publish time 14-8-2008 11:06 AM

mana pulak nak cari Salindah ni...dulu mana 1st preggy auntie yang kasi.

kali ni nak beli lah pulak..

mek_ja Publish time 14-8-2008 11:59 AM

hmmm..mcm2 feedback psl salindah ni kan..:loveliness:

masa ank first dulu aku mmg mkn salindah start dr awal preggy sampai le bersalin
alhamdulillah lsg takde komplikasi apa2..masa preggy segar n sihat je manjang
masa nak bersalin tu rupanya dah bukak 6cm....tp tak trasa sakit pun...just mcm kena geget semut je la rsanya...
masuk LR kol 8.40 bersalin 9.15...ank sulong tu...

aku tak le kata sbb produk ni...aku senang bersalin
mayb sbb ++ ngan aku ni jenis aktif...salah satu sbb jugak kot...wallahualam

skrg ni ngah preggy ank ke -2...aku still ambik salindah
mcm2 feedback aku baca kat cni ada yg baik or ada yg buruk..
tp yg penting hati aku yakin...so aku teruskan le pengambilan salindah ni..

moga2 aku senang n selamat bersalin nti...amin

mek_ja Publish time 14-8-2008 12:02 PM

ni pulak cerita psl sil aku..

ank 1-3 dia mmg tak ambik salindah
bila bersalin ank ke 4 dia cuba mkn salindah...

katanya masa preggy badan dia rasa sihat..cergas je manjang jika nak di bandingkn masa preggy ketiga2 anknya be4 ni....

n masa bersalin pun katanya..trasa ada perbezaan...rasa mcm senang sgt bb tu kluar..
n masa ank ke5 pun pun dia mkn jugak...n baru je slamat berssalin 2 bulan lps..

AmMiNafeesa Publish time 14-8-2008 12:56 PM

hhhmmm...ku pun yang 1st dulu ambik salindah...
masuk LR 9.30 pagi pukul 11.33 dah selamat dah...

sakit bersalin...??? tak tau nak bandingkan sebab time tu 1st time kan...
so kesiumpulannya akan tetap dengan Salindah walaupun anakku aktif...tapi bukan hyperaktif tau!!

aishik78 Publish time 19-8-2008 09:52 AM

Kali ni tak berkesempatan nak habiskan salindah...psl dah confirm cesar dengan doc..sapa yang nak salindah murah leh pm saya yekkk....

sweet_cheery Publish time 4-9-2008 05:06 PM

Reply #405 aishik78's post

salindah murah dgn hg brape?
ori punyer ker?

aishik78 Publish time 5-9-2008 12:16 AM

Originally posted by sweet_cheery at 4-9-2008 05:06 PM http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif
salindah murah dgn hg brape?
ori punyer ker?

check pm yek..kang mod marah plak :D tapi dijamin ori hehhehe

cendawan_butang Publish time 9-9-2008 11:14 AM

salam,
cendawan skang nih peknenbb no 2. first bb dulu amik salindah.
Tapi overdue 10 hari sampai kena induce.

Sakit induce tuhan jer tahu. Tapi masa bersalin tuh, alhamdulillah bb senang kuar.
Cuma skang cendawan takut nak amik salindah lg sebab yg first bb tuh ovedue.
So, skang nih tak amik apa2 lagi....nak pikir dulu nk amik salindah ke tak....:re:

mala0n Publish time 10-9-2008 10:35 AM

ada dgr citer budak2 salindah ni agak hyper...tapi smart

pinkzara Publish time 29-9-2008 01:34 PM

sy pun ambik salindah ms 2nd bb.kena induce jgk delay 14days.tp mudah la bsalin.yg ptg spjg pregnt kita cergas n x kenal penat.mayb tu faktor yg menyebabkan mudah bsalin

3rd bb pun saya ambik salindah.tp x ambik 1set.dr pengalaman lps, x abis pun 1 set,ada yg mkn ada yg x...so sy pilih2 la..ada 4 botol..start ngan B3-6,tonic n ubat luka.tapi kapsul yg nk kna mkn tiap 15 minit masa skt tu x smpt nk mkn pun.
yg 3rd ni lg mdh bsalin..5 minit pjlnan dr umah..smpai spital ku lari naik atas bed sbb bb dh nk tkluar sgt2..;P
skt dlm 2j je..mklumla bb ke3 kut-tu yg fast n easy.

idaiman Publish time 8-11-2008 10:11 PM

dua2 anak saye mkn salindah.tp psl dpt bersalin cpt mmg tk dpt nk komen sbb dua2 anak tu saye kena darah tinggi jd mmg bb tu kena kuar cpt.anak 1st c-zer sbb breech tp anak ke2 13/10 br ni bersalin normal.17 jam br la bersalin.tu pun duk induce tk buka2 jln.curi bwk msk B6 dlm labor room tp midwife t'nmpk terus kena marah ngan dieorg n doc2 pakar seme.sbb diorg kt salindah ni sbbkan org yg nk bersalin tu sakit gile2 tp jalan nye tk bukak2 pun.ntah ye tah tak laa kan.saye pun tk tau.kirenye tk smpt pun nk makan B6 tu utk 2-2 anak.

tp..sepjg ngandung 2-2 anak ni, saye mmg cm org tk ngandung.hubby pun kate compare tgk org lain yg ngandung dia tgk saye cergas n sihat semcm je.tkde pun muntah2 ke ape ke.pastu anak2 saye nk kulit bersih,putih walaupun aku tk minum lgsg air soya, pastu tulang dieorg mmg kuat.kalau pegang bb lain saye mmg takut kalau yg belum cukup sebulan tu sbb lembik je tp anak2 saye ni mmg kuat tulang dia.nak pegang pun tak takut2.minggu ke2 keluar dh leh meniarap.pelik kn.pastu angkat kepala pun cpt. anak yg 1st dulu aktif n nakal tp dia lambat ckp.sekrg ni dh 2 taun lebih pun tkleh buat one sentence lg.tktau la sbb salindah ke or mmg dia lmbt ckp ke kn.perkataan dia ckp mmg byk la tp nak buat ayat tu tkleh lg.

cume saye nk tanye korg yg consume salindah ni, mase dlm pantang tu korg makan salindah aje ke?tkde produk lain? berkesan ke korg rase salindah ni utk lps bersalin?saye mkn tp saye tktau la keberkesanan dia tu camana.tp saye tkdela sakit2 ape ke.cume nk tau berkesan betul ke ubat2 dia.

AmMiNafeesa Publish time 10-11-2008 10:13 AM

hhmmmm...masa 1st preggy saya ada set lepas bersalin..tapi tak makan..
jadi untuk 2nd preggy ni memang tak beli dah untuk set lepas bersalin tu..
nak makan NR pulak.

hhmmmm..mengandung kali ni pulak tak sickness pun...puasa hari tu alhamdulillah ...mungkin sebab tambahan dari khasiat Salindah ni..ubat doktor vitamin memang saya tak makan, dulu pun..kecuali calcium untuk tulang..tambahan.

owencute Publish time 10-11-2008 10:54 AM

Dulu masa pregnant dua anak ..dua2 ambik salindah..memang sepanjang pregnant tu aktif..bersalin lak..yg sulung kena induce...kat labour room dari 2 petang sampai 11 malam..no. 2 lak...sama gak sepanjang pregnant sihat tapi time nak bersalin cepat...so pada pendapat owen sakit atau susah bersalin tu sumer org akan rasa dan bergantung kepada rezeki masing2..salindah sebagai supplement..sekarang ni pregnant anak no. 3..dah decide tak ambik salindah bila baca banyak pasal -pendarahan etc..so setakat sekarang ni badan memang penat mungkin faktor umur dan baru 7 weeks..

AmMiNafeesa Publish time 10-11-2008 11:12 AM

hhmmmm...memang tak boleh nak puji sangat kalu bersalin mudah tu sebab salindah..bersalin susah pun sebab makan salindah..
semuanya rezeki masing2 & amalan yang kita buat semasa tempoh mengandung.
kalau ikut kata doktor..kalau kita rajin bersenam atau selalu berjalan senang nak bersalin...dari orang yang asik dok rehat sebab tak larat memanjang.
wallahualam!

miesah Publish time 14-11-2008 08:05 PM

i preggy sulung....dah 6 bulan...Alhamdulillah....mmg amik Salindah sejak 3 bulan arie tue...dah org rekomen,i try ar..anak sulung nie,takder pengalaman...tapi,i tak rase aktif cam org lain yg amik Salindah....Sekarang pn,still muntah2 lagi..badan asyik letih je bl muntah...tapi,i tetap makan Salindah tue..cuma Gynae pesan,jgn amik ubat yg dekat2 nak bersalin tue...katenye,org yg amik ubat tue,pendarahan byk...lebih dr biaser...tol ker???:o :o

pooh83 Publish time 18-11-2008 03:42 PM

my hubby's fren recommend kat kitorg suh aku mkn salindah nie...aku pun pregnant anak first, so, excited la nk try kan..hehe..tapi, hubby baru jer order, masa g check up last two weeks..my gynea tgh ngomel2..die kate die ade operation that afternoon...patient tu ada pendarahan..:funk:

pastu laju jer die ckp...awk jgn la cuba2 nk mkn salindah...dh bnyk patient die n patient doctor2 lain yg ade komplikasi masa bersalin tu, pendarahan, etc...sbb mkn salindah..huhu..die dgn tegasnyer gtau camtu, so, aku pun x berani la nk mkn..cancel la that order..huhu..:L :L

but, i think, may b lain org, lain kesannyer kot..:)

rosabella Publish time 18-11-2008 05:19 PM

i tgh peknen 6 bulan 1st baby... alhamdulillah mmg takde alahan langsung... sihat & aktif cam besa jer... dah lama dengar pasal pemakanan salindah nih... tapi mmg tak brani nak cuba sebab ada dengar citer yg tak best pasal salindah... mungkin salindah ada pro & kontranyee... so tak nak ambik risiko la kan...

kes 1 - kwn baik nak bersalin anak ketiga (1st & 2nd tak makan salindah pon)... dia ambik salindah dari awal peknen... masa nak bersalin tu sakit skit2.... so pi spital... sampai sana dia masih sakit skit2... tak rasa cam nak beranak/baby nak kuar laa... so dia wat cam besa ajelah.... ropanye baby dah lemas... dr cakap dia mmg dah nak bersalin tapi sebab dia tak rasa sakit tu pasal dia tak meneran... akhirnye kena vakum... dia kena tahan kat wad 3 hari kalu tak silap tapi baby kena duduk kat wad sebulan beb... sebab kena cuci paru2 segala (termakan najis maknyee)... rasanya my fren tu kena bayar tak kurang 10 ribu...

kes 2 - terjumpa kwn lama... dia pon story dia baru 3 bulan lepas baby meninggal dlm perut... masa tu dah 9 bulan... i tanya camna bole jadi camtu... dia cakap baby lemas sebab sebenarnye masa tu dah sampai masa dia nak bersalin... masa tu dia terasa baby cam gerak kuat sangat... pastu tetiba senyap sampai 2 hari... dia ni pon cam poyo wat cam besa jer sebab dia ingat sajelah baby tak gerak... huk aloh... pastu baru dia rasa cam lain mcm... pi spital... dr check segala... dr kata baby dah meninggal dlm perut... dan dia sebenarnye dah buka 2cm... tapi dia mmg takde rasa sakit nak beranak... so kena induced.... sedihnyee kan... i ada tanya naper camtu... dia pon tak tau... pastu i ada tanya dia ada tak makan apa2 selain ubat yg dr kasi... dia cakap salindah... i pon terkedu... tapi dah mmg ditakdirkan... maybe laa bukan sebab salindah...

so kesimpulannyee... ada org yg sesuai ngan salindah... ada yg mungkin tak sesuai... mcm i takutlah nak ambik risiko... cuma tunggu masa nak beranak tu ajelah... aktifkan badan... jgn selalu tido (siang)... pesanan org tua2...

AmMiNafeesa Publish time 18-11-2008 06:59 PM

sepatutnya doktor yang kata salindah ni menyebabkan pendarahan kenalah buat kajian...campuran bahan apa yang menyebabkan pendarahan.
takkan ubat biasa untuk kesihatan boleh sebabkan pendarahan.. & takkan pulak bahan bahan terlarang boleh di anjurkan jualannya.

cuba fikirkan...

penthouseon40 Publish time 18-11-2008 07:01 PM

nk tya sket...

kalu amik salindah B1 nih masa kandungan baru 2 bln bley ke? morning sickness ku teruk la... x leh nk buat apa...

masa 1st baby dulu pon amik salindah gak... mmg rasa cergas... lepas bersalin ramai yg ckp muka pent nampak fresh je... mcm bukan lepas bersalin... pent pon rasa masa tuh x rasa letih2 pon...

miesah Publish time 18-11-2008 07:25 PM

Balas #418 AmMiNafeesa\ catat

setuju tue...kalu betol byk kes pasal salindah,nape takder kajian pn yg derang wat...tapi,ramai my frens yg preggy,mmg amik salindah....cma,sebab my gynea dah pesan,jgn makan ubat dkt2 bersalin,so i rase mmg i akan makan ubat yg awal2 nie je ar...
Pages: 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23
View full version: product salindah