AmMiNafeesa Publish time 18-11-2008 08:05 PM

Balas #419 penthouseon40\ catat

isshhh..tak tau lah..awal sangat kot..
cubalah tahan dulu...takut kalau2 memudaratkan kandungan.

penthouseon40 Publish time 19-11-2008 10:11 AM

Balas #421 AmMiNafeesa\ catat

yeke... skang ni pent makan bila rasa mcm da nk pengsan je...

x larat sgt nih:'( :'(

AmMiNafeesa Publish time 19-11-2008 10:37 AM

Reply #422 penthouseon40's post

minumlah minuman yang beri tenaga sikit..horlicks ker....oat ker..
memanglah ada org yang lemah sangat waktu mengandung..
2 makcik saya sampai masuk hopsital tiap kali mengandung..sebab lembik selembiknya..sampai kena masuk air...
tapi anak depa min.4 orang jugak...

mek_ja Publish time 19-11-2008 02:29 PM

Originally posted by miesah at 14-11-2008 08:05 PM http://eforum8.cari.com.my/images/common/back.gif
i preggy sulung....dah 6 bulan...Alhamdulillah....mmg amik Salindah sejak 3 bulan arie tue...dah org rekomen,i try ar..anak sulung nie,takder pengalaman...tapi,i tak rase aktif cam org lain yg am ...

takde pun...
saya ok jerk..

mek_ja Publish time 19-11-2008 02:32 PM

Originally posted by AmMiNafeesa at 18-11-2008 06:59 PM http://eforum8.cari.com.my/images/common/back.gif
sepatutnya doktor yang kata salindah ni menyebabkan pendarahan kenalah buat kajian...campuran bahan apa yang menyebabkan pendarahan.
takkan ubat biasa untuk kesihatan boleh sebabkan pendarahan.. ...

aku teramat le setuju ngan stmt ko neh..
bknnya aku fanatik sgt psl salindah...
tp tu le bila ada masalah jek...salindah yg kena....aku pun tak paham:shakehead3: :shakehead3: :shakehead3:

so far org yg terdekat or kwn2 aku semua makan salindah
tp tak pernah lg terdengar citer yg dorang alami benda2 mcm tu..

wallahualam

atee Publish time 19-11-2008 04:50 PM

pengalaman sendiri...

kalau sy preg. lg sy x nak dan x akan ambil salindah :(
sy x salahkan salindah 100%..mgkn berlaku secara kebetulan..mmg sy mkn salindah.tp sy takut & x berani ambil risiko lg.:L pengalaman berlaku pendarahan sewaktu bersalin mmg x dpt dilupakan.menggigil tgk darah sendiri x berhenti mengalir.ini bkn pertama kali mkn, sebelum ni mkn salindah mmg ok sesangat..siap rekomen dgn kawan2. bila dah kena mcm ni..kesimpulannya apa2 ubat yg diambil kena bgtahu @ tanya gynae.sbb mkn tanpa pengetahuan gynae..sendiri punya silap.:$

miesah Publish time 19-11-2008 04:54 PM

Balas #426 atee\ catat

erk....mmg pendarahan byk sgt ke???yg 1st duu,camne??

atee Publish time 19-11-2008 05:08 PM

Originally posted by miesah at 19-11-2008 04:54 PM http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif
erk....mmg pendarahan byk sgt ke???yg 1st duu,camne??

byk sgt..darah mengalir mcm air ..kena injection stop pendarahan,,gynae cpt bertdk. tgk darah mengalir x henti2.syukur darah berhenti juga lps beberapa jam kena inject.kalau tidak,x tahu nk kata apa. 1st time cuba dulu ok..sgt2..x de apa2 masalah dari preg hingaa bersalin.

miesah Publish time 20-11-2008 05:33 PM

Balas #428 atee\ catat

huh...cam takot lak dengar citer neh...

Juju Publish time 18-1-2009 11:22 PM

nie 1st time juju ambil salindah - previously tak pernah ambil

my intention ambil - for the sake of the baby - nak baby cerdas , sihat & tulang & etc

tentang nak bersalin mudaah tu ikut rezeki masing2 kan but my sister tak bagi coz ada satu kes - yg ambil salindah nie bleeding teruk - if not mistaken diorg ambil B6 - tak silap B6 nie lebih kurang cam air selusuh - kita tak boleh minum semua

tapi juju pun tak sure le kenapa kes bleeding nie cuma Dr kat klinik tu tak advise ambil Salindah because case bleeding nie tapi bila cita kat my fren - dia tak ambik salindah tapi kena gak bleeding yg teruk. So rezeki masing2. lain anak lain cara kita bersalin. Ada yg senang & ada yg susah. Cuma kita berdoa dipermudahkan bila time nak bersalin tu

loyercantik Publish time 4-8-2009 01:20 PM

Ni pengalaman loyer pulak amik Salindah.

Anak 1st. Boy. Lahir Dis 2006. Alhamdulillah mengandung sihat walafiat and bersalin pun mudah. Tak sakit lama. Jam 9 pagi pi spital..tengahari tu bersalin. Now dh nearly 3 years. Paed suggest suh wat GENIUS KIDS test..sbb nampak ciri2 genius, kata paed lah. Loyer pn xtau sbb anak sulung. Tp nmpk dia very smart. Start merangkak, dia faham perbualan org dewasa and dah leh terima arahan cthnya Please Close The Door. Ada sekali tu, dia nak minyak angin, loyer pn sorok kt balakang badan. Hubby loyer tanya: "Mana minyak tu". Loyer jawab: "Belakang..". Tak semena2 dia merangkak pi belakang dn ambik minyak tu. Hehhee..Dia faham rupenye. And umor staun dia dh bercakap penuh..umor 2 taun setengah bercakap macam org tua.Alhamdulillah. Maybe sbb Salindah atau maybe sbb loyer kuat membaca time pregnen. Tulangnya mmg keras..kulit pun cantik.

My 2nd Baby. Girl. Lahir Dis 2008. Dalam pantang dh kenal orang. Umor 4 bulan meniarap dan merangkak. Umor 5 bulan duduk and terus nak berdiri. Skang 8 bulan mulutnya bising mengajuk cakap orang. Tulangnya mmg keras and dia aktif, tp tidak hyper aktif.

Komen org ramai mengatakan anak2 saya advance dr segi fiizikal dan mental..tp maybe gak sbb loyer tgh wat PhD ke...

Wallahua'lam.

cikcookies Publish time 6-8-2009 06:02 PM

ramai gak kata salindah ni akan buatkan pendarahan.MMg ramai yg dah bgtau.Tak berani nk amik jugak.

masnina Publish time 18-11-2009 06:51 PM

sapa ada contact no dealer salindah ni? kawan saya nak beli.. dia duduk kat Flat Mid Valley & keje kat Taman Megah.

thanks pd yg membantu

loyercantik Publish time 11-12-2009 05:13 PM

KAwan2 kt opis ramai yg amik Salindah rupanya...
Ada yg masuk anak ke-6 baru amik...and dia mmg nampak beza sgt anak ke-6 ni dgn abang2 dan kakak2 nya...
Nyesal lak katanya xambik dari dulu...
Alamak xdelah pulak kenal mana2 dealer..Tapi me tgh pregnen anak ke-3 skang dan mmg amalkan salindah..
Puas hati sangat....:D

bidanbersalin Publish time 17-2-2010 10:43 AM

akak ada post entri mengenai nie dlm blog akak...kalau ada masa jemputlah ke blog akak ye....
http://bidanbersalin.blogspot.com

plum_candy Publish time 18-3-2010 11:31 AM

aku teramat le setuju ngan stmt ko neh..
bknnya aku fanatik sgt psl salindah...
tp tu le bila ada masalah jek...salindah yg kena....aku pun tak paham:shakehead3: :shakehead3: :shakehead3:

so ...
mek_ja Post at 19-11-2008 14:32 http://mforum3.cari.com.my/images/common/back.gif

betul tu, i dr 1st baby until skrg 3rd baby tetap mkn salindah..tp yg peliknya org yg dok sibuk mencanang kehulu kehilir salindah ni bahaya tak pernah pun mkn apa lagi menengok...
sama la juga bila kutuk org pakai kete korea, konon tak bagus la...walhal dia sendiri pakai kete kancil 2nd hand...memandai jer nak bercakap...;P

sha_n Publish time 23-3-2010 06:07 PM

Salam...
sape2 nk beli set lengkap salindah dgn harga murah bole PM sy ye...
jdn risau..original n lum bukak pun lg........thanks... :)

jaketbiru Publish time 25-3-2010 04:23 PM

salam semua,

nak tanya pada yg dah berpengalaman ambik salindah nie, ubat yg doktor kasik tak payah makan ke atau teruskan gak????

adakah produk salindah sudah mencukupi sehingga melahirkan atau obimin pun kena makan gak???

thanx in advance....

akimaru Publish time 4-5-2010 03:09 PM

salam semua,

nak tanya pada yg dah berpengalaman ambik salindah nie, ubat yg doktor kasik tak pay ...
jaketbiru Post at 25-3-2010 16:23 http://mforum2.cari.com.my/images/common/back.gif

isteri aki dulu makan salindah jer..ubat doc tak makan lagi..takut overdos pulak..

a_t Publish time 15-4-2011 04:19 PM

btul ke kene skip b6?
tkt gak darah2 ni
Pages: 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23
View full version: product salindah