angelina_jollie Publish time 11-7-2006 10:56 AM

memang makan salindah utk 2nd peknen ni.....

nanti aku update bile bb dah kluar nanti.....excited gek nk tau effect die.....

k.long Publish time 14-7-2006 06:17 PM

tuan rumah.. tumpang yer.
kepada ibu bapa yg perihatin, jum kita join. n bersama dgn perumus examo dan jugaa SALINDAH iaitu Prof. dr azizan

miau Publish time 15-7-2006 12:07 PM

Originally posted by HerSheys at 10-7-2006 05:32 PM
rasanye sbb miau consume susu enfamama masa peknen pon effect kat tulang baby jugak kot... baby cukup kalsium.. sbb tu tulang dia kuat... kepala mesti dah leh tegak kan? xrisau sgt nak pegang...

enfamama on & off ajer... awal pregnan jer sebab lama2 rasa mual minum susu.. tapi, salindah dr awal sampai bersalin & lepas bersalin still on...:love:

maRgeRin Publish time 16-7-2006 05:43 PM

masa peknen anak kedua, sy amik salindah jugak, sbb anak pertama time lahir ada problem retain placenta. pastu terbaca testimoni pengguna salindah yg ada problem sama. tu yg try.. pada saya ok jer. start makan bulan ke 3.. setiap botol tu mmg ada lebih pun..pil dia banyak..

cuma awal minggu ke 38, air ketuban dah start leaking.. tp takde contraction pun..bila gi spital tunggu 12 jam still takde contraction tp still leaking then dr. nk induce.. punya risau org kater induce ni sakitkan.

non stop asyik kemam je pil salindah tu lepas satu satu.. Alhamdullillah.. lepas masuk air.. tak sampai 5 minit pun sy dah selamat bersalin..

pertumbuhan baby mmg cepat compare dengan my first one. masuk 9 bulan dah boleh jalan.. lasaknye aii.. tak tau le mmg nak lasak atau sebb salindah.. ihiksss..

angelina_jollie Publish time 17-7-2006 11:12 AM

yg lasak tu x dpt aku nk bayangkan...memang makan salindah ni

for 2nd.......jgn hyperaktif dah le.......penat makcik.......

Asdira Publish time 23-7-2006 06:11 AM

Originally posted by angelina_jollie at 17-7-2006 11:12 AM
yg lasak tu x dpt aku nk bayangkan...memang makan salindah ni

for 2nd.......jgn hyperaktif dah le.......penat makcik.......

dira ingatkan anak dira je camtu..
tp rata2 anak salindah mmg lasak kan..
tulang diorg ni kuat semcm..
time demam,tak mcm budak demam..
boleh berlari sana sini..
kita yg tgk rasa penat lak..:love:

Sasha Publish time 24-7-2006 03:33 PM

U guys ingatyer.. jgn post iklan jualan belian & Harga dlm topik ini ok.

kismis Publish time 1-8-2006 01:50 PM

baru plan nak beli, tapi bila baca pendapat percanggahan macam ni, rasa was was pulak.. sekarang mmg alahan teruk dari anak first.. sakit belakang siap..

kena survey lagi

dealova77 Publish time 2-8-2006 02:38 PM

Originally posted by Asdira at 23-7-2006 06:11 AM

dira ingatkan anak dira je camtu..
tp rata2 anak salindah mmg lasak kan..
tulang diorg ni kuat semcm..
time demam,tak mcm budak demam..
boleh berlari sana sini..
kita yg tgk rasa penat l ...

Setuju sangat..., masa saya pegnen anak kedua mmg saya makan salindah ni.., betul terasa perbezaannya.. badan pun tak rasa letih sangat.., baby cergas dan aktif compare ngan abg dia dulu.. Yang best tu masa nak bersalin pun senang sangat.., mau tak... pkl 8 pg baru terasa sakit2.. tapi still ok je kat umah.., boleh lepak2 lagi sembang n breakfast ngan hubby, kul 845 hubby bwk g hospital gak.. kul 9pg baby dah kuar dah.. sampai midwife pun cakap.. emmm tak sempat tanya nama... baby dah kuar... Hubby kata tak sempat panik... alhamdulilah...

ciku_manis Publish time 2-8-2006 04:55 PM

saya amik salindah gak ms baby 1 dulu. Hm so far may be rezeki saya kot, proses kelahiran tu mudah. cuma ada bbrp aspek idakla membantu 100%, cthnya saya kena sembelit ms berpantang. wp makan salindah, tp kena juga amik serat n air yg banyak. kulit baby saya mmg cantik dan bersih. yg ke 2 ni inshaAllah nak makan salindah juga, as supplement. mujarab atau idak tu saya rs banyak faktor lain juga..dan of course dgn izin Allah juga.

nature Publish time 3-8-2006 02:26 PM

maaf la nature nak tanya sikit kat sini...nature dpt email nie dr member nature...kandugan email nya cam gini
"saya sedang mengandung 5 bulan. Ini merupakan anak ketiga. Kawan2 mengesorkan saya mkn salindah. Jadi, bermula minggu ke 14 (terlewat 2 minggu) saya amalkan mkn salindah. Minggu lps kwn baik saya yg jugak tgh mengandung jugak pegi buat check-up. Doctor tu nak bg vitamin tapi dia tolak. Dia cerita dgn doc dia mkn salindah. Doc tupun bukak lah cerita dia. Dia kata dia adalah salah seorg ahli panel utk kes kematian ibu2 yg mati bersalin. Dia kata dlm tahun 2002, ada 6 kes kematian ibu2 bersalin yg dikaitkan dgn salindah. Dia nasihatkan jgn mkn ubat salindah yg patut dimkn setengah jam sbm bersalin. Ubat tu akan memaksa baby keluar dgn cepat dan menyebabkan rahim ibu terkoyak. Bila rahim koyak, akan terjadi tumpah darah. Itu yg menyebabkan kematian ibu. Eeeee....ngeri gak bila dgr camtu. Dia kata dia akan syorkan pada persatuan doctor utk haramkan salindah ni. "

betul ker email diatas nie ker sajer ada org nak jatuhkan produk salindah nie...sebab nature pun makan salindah gak utk anak no 2 dan coming soon no 3 nie....

Nature nak la tanya pendapat dari mereka yg arif pasal salindah nie....terima kasih ya..maaf la kalu pertanyaan nature nie menganggu emosi ibu2 yg ngandung....

O2 Publish time 4-8-2006 11:21 AM

takutnya dengar..:o:

sisukon Publish time 4-8-2006 11:30 AM

emmm..so far..su mmg tak amalkan salindah nih since dua owang akak opis ni kata anak dia cam osama laden jer lagaknyer..lagik pong..yg first nih mmg su avoid sebarang ubat without nasihat dokto..kire cam anak su anak gomen ler..sumer2 gomen..dari cekap..ubat sampai ler ke besalen sok hehehe..
tapi ikot kata akak2 opis nih..mkn ubat tu mmg diorang senang bersalin..tapi masa pregnant..takde ler kuat mana pong..asik mc jer manjang su tengok..kuat lagik su yg makan ubat biasa nih ha..then masa bb still dlm rahim..dia punyer tendangan mmg boleh jadik player gitu..kaw2 dia bagi..tak tau ler betol tak..ini cerita atas cerita nih..maklum ler..su takde pengalaman sendirik

nature Publish time 4-8-2006 11:39 AM

nature so far pregnant anak ke dua ok jer, tengok dio punya thinking pun lebih dari kakak dia....tapi tu la biler timbul citer macam nie nature mula la tak sedap ati...dah la nak bersalin bulan 9 nie......so sekarang dalam dilema...nak mkn ker tak...

kyd Publish time 4-8-2006 05:15 PM

nak tanya siket, kyd nie alah ubat-ubatan NSAID sejak kecik lagi skang pregnant first baby 8 minggu, ada gak kenkawan kat opis suggest suruh makan salindah nie.. ada effect tak ngan allergic kyd nie?? takut gak nak amik.

Asdira Publish time 8-8-2006 04:27 PM

Originally posted by nature at 3-8-2006 02:26 PM

maaf la nature nak tanya sikit kat sini...nature dpt email nie dr member nature...kandugan email nya cam gini
"saya sedang mengandung 5 bulan. Ini merupakan anak ketiga. Kawan2 mengesorkan saya mkn salindah. Jadi, bermula minggu ke 14 (terlewat 2 minggu) saya amalkan mkn salindah. Minggu lps kwn baik saya yg jugak tgh mengandung jugak pegi buat check-up. Doctor tu nak bg vitamin tapi dia tolak. Dia cerita dgn doc dia mkn salindah. Doc tupun bukak lah cerita dia. Dia kata dia adalah salah seorg ahli panel utk kes kematian ibu2 yg mati bersalin. Dia kata dlm tahun 2002, ada 6 kes kematian ibu2 bersalin yg dikaitkan dgn salindah. Dia nasihatkan jgn mkn ubat salindah yg patut dimkn setengah jam sbm bersalin. Ubat tu akan memaksa baby keluar dgn cepat dan menyebabkan rahim ibu terkoyak. Bila rahim koyak, akan terjadi tumpah darah. Itu yg menyebabkan kematian ibu. Eeeee....ngeri gak bila dgr camtu. Dia kata dia akan syorkan pada persatuan doctor utk haramkan salindah ni. "

betul ker email diatas nie ker sajer ada org nak jatuhkan produk salindah nie...sebab nature pun makan salindah gak utk anak no 2 dan coming soon no 3 nie....

Nature nak la tanya pendapat dari mereka yg arif pasal salindah nie....terima kasih ya..maaf la kalu pertanyaan nature nie menganggu emosi ibu2 yg ngandung....

rasa mcm terpanggail utk menceritakan kisah sorg sahabat dira berkenaan salindah ni..
nnt ada time free,dira citer kan..

shah_jehan Publish time 8-8-2006 04:34 PM

aku pon makan salindah... mmm...tapi kalu dah gitu takdirnya.... salindah ke, apa ke, air nyuk ka,

kita hanya mampu berusaha....nak kata mudah bersalin tu aku tatau ler. tak gheti nak komen. since mak motuo yg boli, aku kena lah makan. kalu tak, mampos aku tak penah lekat makan mender2 nama ubat nie.

HerSheys Publish time 8-8-2006 05:13 PM

Originally posted by Asdira at 8-8-2006 04:27 PM

rasa mcm terpanggail utk menceritakan kisah sorg sahabat dira berkenaan salindah ni..
nnt ada time free,dira citer kan..
nak juge taw... sbb kelmarin baru ade member citer dia dah tau 2 kes yg effect baby plak ....

org dulu2 pon xde gak makan salindah mindah ni kan... kiter2 ni ok je... mak2 kite senang jugak beranaknye...

HerSheys Publish time 8-8-2006 05:15 PM

Originally posted by sisukon at 4-8-2006 11:30 AM
emmm..so far..su mmg tak amalkan salindah nih since dua owang akak opis ni kata anak dia cam osama laden jer lagaknyer..lagik pong..yg first nih mmg su avoid sebarang ubat without nasihat dokto..ki ...
su.. kalo nak senang bersalin... amalkan baca surah maryam masa peknen ni...7 months onwards dah leh start.. insyaAllah... Allah akan permudahkan...

time2 ngandung ni xyahlah makan2 ubat ni... unless ubat yg betul2 required utk ibu ngandung cam folic acid tu...

HerSheys Publish time 8-8-2006 05:17 PM

Originally posted by dealova77 at 2-8-2006 02:38 PM

Setuju sangat..., masa saya pegnen anak kedua mmg saya makan salindah ni.., betul terasa perbezaannya.. badan pun tak rasa letih sangat.., baby cergas dan aktif compare ngan abg dia dulu.. Yang ...
wow!! senangnye... syukur Alhamdulillah...
Pages: 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23
View full version: product salindah